Augstākā izglītība un sekss. 2.daļa.

 • Publicēts: 2. maijs 2014
 • Autors:
 • Komentāri: 0

zhuka sudu bumbaSekretāre ar augstāko izglītību ieskrien kabinetā: „Priekšniek! Priekšniek! Jūsu mašīnu nozaga!” Viņš ar cerību: „Zagli ievērojāt?” Sekretāre: „Nē, bet es pierakstīju mašīnas numuru!”

…………………………………………………..

…. turpinu par augstāko izglītību.

Kad mans draugs izlasīja pirmo daļu, viņam bija vairāki komentāri. Pēc viņa domām, nevar visu vērtēt viennozīmīgi, ka situācijas var būt dažādas un vispār nav saprotams, kāds augstākai izglītībai sakars ar seksu.

Vai augstākai izglītībai ir kāds sakars ar seksu? Paskatīsimies!

Visi sieviešu žurnāli ir pārblīvēti ar modi, skaistumkopšanu, veselību, attiecībām un psiholoģiju. Kāpēc tā? Kāds tam ir mērķis? Atbilde ir viennozīmīga. Sieviešu žurnālu mērķis ir palīdzēt sievietei būt iekārojamai vīrieša acīs, jo tikai caur vīrieti sieviete var dabūt dzīves labumus. Kā dabūt (noķert tīklos) vīrieti? Uz kādu ēsmu viņš ir ķerams? Loģiski, sekss! Vīrieti interesē sekss, nevis vienkārši sekss, bet sekss ar jaunu un skaistu sievieti, kura nav dumja zoss. Es tomēr atkārtošos un teikšu, ka visas sieviešu nicinošās runas par to, ka vīriešus interesē tikai sekss, ir izlikšanās un maska. Sievietei nav cita instrumenta, lai iegūtu laimi un drošību, un to pilnīgi apliecina sieviešu žurnāli.

Priekš kam, tad augstākā izglītība? Kāpēc sieviete iet studēt? Kas viņu motivē? Bailes. Bailes, ka sieviete nebūs pietiekami seksuāla, lai piesaistītu vīrieti, kas sievieti nolemtu bada nāvei.

Lai pārvarētu šīs bailes un iegūtu iluzoru drošības sajūtu, sieviete nevis izkopj savu sievišķību, bet iet studēt. Sieviete ir pārliecināta, ka saņemot diplomu, viņa apmierinās savas vajadzības un vēlmes:

 • Personīgā izdzīvošana (nauda)
 • Vara pār vīrieti (padotais; klients; kontrolējamais – ja vīrietim nav augstākās izglītības viņš, kā melnā darba darītājs, automātiski nokļūst pakļautībā.)
 • Sekss (varēs nostādīt vīrieti tādā stāvoklī, ka viņš uztaisa bērnu)

Sieviete vēlas drošību, drošību par savu nākotni. Un viņa cer, ka iegūtais diploms to viņai sniegs. Tam varētu piekrist, bet ir vairāki zemūdens akmeņi ar pašu izglītību. Turpmākajā tekstā es aiziešu prom no seksa pie izglītības, lai vēlāk atkal atgrieztos pie seksa.

Pirms vairākiem gadiem, kad Latvijas Universitātē ieguvu bakalaura grādu tiesību zinātnē (jurists) un maģistra grādu politikas zinātnē (politologs), es saskāros ar interesantu situāciju. Iegūtā izglītība neuzlaboja manu dzīves kvalitāti, mani diplomi neattaisnoja sevi. Kāpēc? Var, protams, teikt, ka es izdarīju nepareizas izvēles. Noteikti, tā arī bija, bet ir vēl daži iemesli.

Pēdējos 20 gados ar augstāko izglītību ir notikušas pārmaiņas. Tagad tas ir bizness. Ļoti ienesīgs bizness, ar visām no biznesa izrietošajām manipulācijām (reklāmu, mārketingu, PR). Tas nozīmē, ka arī šeit darbojas biznesa likumi, lētāk nopirkt, dārgāk pārdot. Kvalitātei nav nozīmes, tiek pārdots papīrs cietos vākos.

Ja uzmanīgāk paskatīties, tad var ieraudzīt, ka uz šī biznesa manipulācijām jau uzķeras lielākā daļa darba spējīgo Latvijas iedzīvotāju. Protams, lai taisītu karjeru ir nepieciešama augstākā izglītība, bet trakākais ir tas, ka tā bieži ir vajadzīga, lai vispār dabūtu darbu. Bet! Tagad Latvijā bakalaura izglītības iegūšana vairs nenodrošina karjeru. Vajag maģistru. Bakalaura grāds ir kļuvis bezjēdzīgs un tukšs.

Īpaši var uzsvērt to, ka salīdzinot vienu un to pašu darbu pirms 20 gadiem un tagad, darba ņēmējam darba veikšanai nepieciešamo zināšanu apmērs ir būtiski samazinājies, bet tomēr pat sekretārei tiek pieprasīta augstākā izglītība. Priekš kam? Lai atnestu kafiju? Vai lai pa telefonu pateiktu: „Aļo”?

Kad es strādāju algotu darbu, manam kolēģim piedāvāja paaugstinājumu ar nosacījumu, ka viņš iestāsies augstskolā. Kolēģis atteicās, stāties augstskolā, un amatu nedabūja. Kolēģa arguments bija vienkāršs – studēt nav ekonomiski izdevīgi.

Tagad veikšu dažus primitīvus aprēķinus, lai to pārbaudītu.

Bakalaura grāds tiesību zinātnē (jurists), studiju ilgums 3 gadi:

 • Studiju maksa – 5`762.63 EUR
 • Mācību grāmatas un palīglīdzekļi (minimums 50 EUR semestrī) – 300 EUR
 • Lekcijās pavadītais laiks (katru darba dienu vidēji pa 6 stundām, aptuveni 38 nedēļas gadā, kas 3 studiju gadu laikā sastāda 3420 stundas). Tā kā laiks ir nauda, tad šīs stundas droši varam sareizināt ar 2014.gadā LR noteikto minimālo darba algas stundas tarifa likmi 1,933 EUR. Studiju laikā, lekcijās pavadītais laiks ir izmaksājis – 6`610,86 EUR
 • mācību materiālu meklēšanai un rakstīšanai patērētais laiks (mājas darbi, kursa darbi, bakalaura darbs). (nedēļā ~ 5 stundas, aptuveni 38 nedēļas gadā, kas 3 studiju gadu laikā sastāda 570 stundas). Veicot tos pašus aprēķinus, laiks ir izmaksājis 1`101,81 EUR
 • gatavošanās sesijām patērētais laiks (2 sesijas gadā ar ~7 eksāmeniem un ieskaitēm, kur gatavošanās vienai ieskaitei tiek atvēlētas ~4 stundas, vienas sesijas laikā tās ir 28 stundas, uz 6 sesijām tiek iztērētas 168 stundas). Pēc aprēķiniem, laiks ir izmaksājis 324,75 EUR

Cik, tad patiesībā, attiecībā uz ieguldītajiem resursiem (laiku, naudu, veselību, nerviem), ir izmaksājušas studijas? Pēc šiem primitīvajiem aprēķiniem sanāk ne mazāk, kā 14`100,05 EUR. Ja pēc studiju beigšanas un diploma iegūšanas, dabū algas pielikumu 118 EUR, tad studijām iztērētie resursi atpelnās 10 gadu laikā. Es gan, nekad neesmu redzējis situāciju, kad darbadevējs kādam palielinātu algu par iegūtu diplomu. Tātad, lai iegūtais diploms „atsistos”, ir jāmeklē jauns darbs ar lielāku algu.

Turpinājums seko …

 

Paldies!

Zhuks


Komentēt

zhuks

Seko mūsu jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

FacebookTwitterDraugiemYoutube

×