Augstākā izglītība un sekss. 3.daļa.

 • Publicēts: 5. maijs 2014
 • Autors:
 • Komentāri: 4

Tie & CarrotKad ir nauda, tad kaut kā vieglāk ir piekrist tam, ka ne jau naudā ir laime.

Ja vīrietis ir brunču mednieks – tas biežāk liecina nevis par hormonu, bet gan naudas pārpilnību.

……………………………………………………………….

…turpinājums.

Piekrītu, ir profesijas un nodarbes, kurām obligāti ir jābūt izglītībai (ārsts, inženieris, arhitekts, jurists u.t.t.), jo savādāk nevar. Bet tomēr, attiecībā uz augstāko izglītību, esmu nonācis pie šādām atziņām: 1)augstākā izglītība nenodrošina dzīves kvalitātes uzlabošanos. 2)augstskolā apgūtie mācību priekšmeti reti ir noderīgi dzīvei un darbam, to apguve ir visīstākā laika izniekošana, un cerības uz labāku dzīvi pazūd līdz ar diploma saņemšanu. 3)augstskolu solījumi ir tikai mārketinga triki, ar mērķi gūt peļņu un nodrošināt savu izdzīvošanu nežēlīgajā biznesa vidē.

Raksta 2.daļas aprēķinos es neiekļāvu studiju kredītu, kuru pēc studiju beigšanas ir jāatmaksā 5 vai 10 gadu laikā (ar ikmēneša procentu maksājumiem, kurus banka sāk aprēķināt ar otro gadu pēc diploma saņemšanas). Procentu likme ir 5% gadā (lielāka nekā hipotekārajam kredītam). Ja studē medicīnu (5 gadi), tad studiju kredīts ir 14`000€ ar milzīgu laika patēriņu mācībām. Katrs var izrēķināt, ka investīcijas šādā izglītībā diez vai atmaksājas.

Es pazīstu vienu sievieti, kura pabeidza augstskolu un nostrādāja 10 gadus Latvijā par ārsti. Tagad viņa Īrijā lasa tomātus un dzīvo 3-istabu dzīvoklī kopā ar 8 svešiem cilvēkiem.

Mans viedoklis par augstāko izglītību – lai to iegūtu, var būt tikai viens iemesls – tas, nepārprotami, ir dzīves aicinājums, un nekad nauda. Neviena izglītība nenodrošinās naudu, varu vai seksu, jo to iegūšana ir atkarība no personības, nevis kaut kādām zināšanām un papīra cietos vākos.

Ja šī minētā ārste visus savus izglītībā ieguldītos resursus (naudu un 7 dzīves gadus, veselību un stabilu nervu sistēmu) būtu ieguldījusi savas sievišķības izkopšanā (izskats, seksualitāte, garīga stabilitāte) viņa vēl joprojām dzīvotu ar savu vīru saskaņā un audzinātu savus, tagad, pamestos bērnus.

Esmu novērojis, ka pārsvarā cilvēki studēt izvēlas dēļ šādiem iemesliem: 1)dzīves ceļa aicinājums; 2)nauda (vēlme izrauties no nabadzības); 3)bailes uzņemties atbildību par savu dzīvi (īstās dzīves uzsākšana tiek atlikta par 3-7 gadiem, jo ir attaisnojums – „es taču studēju”).

Un kāpēc vispār ir vajadzīgs darbs? Lai būtu nauda, kura nodrošina visas vajadzības (izdzīvošana, komunikācija, vara, sekss). Iegūstot augstāko izglītību, cilvēks cer, ka šīs vajadzības tiks apmierinātas kvalitatīvāk.

Tātad nauda! Vienkārši, plika nauda! Tagad, es atkal veikšu primitīvus aprēķinus. Aprēķinos es salīdzināšu divu vīriešu ceļus. Pirmais iegūst augstāko izglītību, otrais – nē.

1.CEĻŠ. Vīrietis sāk studēt tiesību zinātnes, bakalaura programmā (jurists). Viņš ņem studiju kredītu 5`762,63€. Klātienes studiju ilgums – 3 gadi. Viņš var arī atļauties strādāt, bet tikai ātrās apkalpošanas ēstuvē, kur saņem LR noteikto minimālo mēnešalgu – 320€ (labāku darbu atrast nevar, jo sakarā ar mācībām ir ierobežojumi). Pēc mācību pabeigšanas, viņš ir sameklējis labāku darbu – 700€ mēnesī (pēc LR statistikas pārvaldes datiem, vidējā alga valstī). Veselu gadu viņš uzdzīvo (alkohols, sievietes, alkohols), un kredītu vēl nemaksā, jo beidzot vajag atpūsties no mācībām. Pagājis ir gads, sākas studiju kredīta atmaksa un vīrietis atgriežas iepriekšējā dzīves līmenī – maksā kredītu un izdzīvo par 320€ mēnesī.

Ja viņa izejas datus (ienākums – 700€, kredīts – 5`762,63€, procentu likme 5%) ievada jebkuras bankas kredīta kalkulatorā, tad ātrākais, kad banka ļaus atmaksāt kredītu ir 23 mēnešu periods (nepilni 2gadi), ar maksājumu 280€ mēnesī. Kopējā atmaksas summa ir 6`050,10€ (ja atmaksās ilgākā laika periodā, tad procentos būs lielāka summa).

Rezultāts, pēc sešu gadu perioda: izņemot vienu plostošanas gadu, viņš ir dzīvojis par 320-420 € mēnesī (kā bomzis pusbadā). Ir ieguvis bakalaura papīru un samaksājis studiju kredītu. Uzkrātā nauda ir 0,00€.

2.CEĻŠ. Aprēķinos izmantošu, tāpat kā studentam, 6 gadu periodu. Vīrietis, strādā celtniecībā un saņem valstī „izskaitļoto” vidējo algu700€. Viņš izvēlas dzīvot līdzīgi kā students par 320€ mēnesī, un atlikušo summu (380€) katru mēnesi atlikt bankā. Vienu gadu uzkrāj krājkontā (4`560€) pēc tam nogulda depozītā. (Aprēķinos izmantoti banku uzkrājumu un depozītu kalkulatori, atņemot iedzīvotāju ienākuma nodokli).

 • 1 gads krājkontā (0,2% gadā) + 5 gadi depozīts (1,3% gadā) = 4832,05€ (peļņa 296,72€)
 • 1 gads krājkontā (0,2% gadā) + 1 gads (1,1% gadā) + 3 gadi depozīts (bankas nepiedāvā 4 gadu depozītu) = 4778,22€ (peļņa 228,24€)
 • 1 gads krājkontā (0,2% gadā) + 3 gadi depozīts (1,3% gadā) = 4725,23€ (peļņa 178,03€)
 • 1 gads krājkontā (0,2% gadā) + 2 gadi depozīts (1,3% gadā) = 4671,82€ (peļņa 118,69€)
 • 1 gads krājkontā (0,2% gadā) + 1 gads depozīts (1,1% gadā) = 4610,19€ (peļņa 50,21€)
 • 1 gads krājkontā (0,2% gadā) = 4564,45€ (peļņa 4,45€)

Visā 6 gadu periodā ar procentiem uzkrātā naudas summa = 28`181,96€ (peļņa 876,83€)

Rezultāts, pēc sešu gadu perioda: nav diploma, bet ir nauda.

Mēs dzīvojam sabiedrībā, kur viss tiek mērīts ar naudu, un tāpēc, lielākajai daļai sieviešu, tā ir arī veiksmes un vīrišķības mērvienība, kas nosaka seksa partnera izvēli. Ja kritiski salīdzināsim abus CEĻUS, tad viennozīmīgi var teikt, ka pirmais vīrietis ir izglītots, zinošs un informēts, bet otrs ir gudrs.

Kāda ir starpība starp zinošu un gudru? Zinošs cilvēks ir informēts par lietu dabu, bet viņš nesaprot, kā to izmantot un pielietot reālajā dzīvē. Gudrs cilvēks ir tāds, kas savas zināšanas un pieredzi spēj izmantot un pielietot jebkādā dzīves situācijā, kas nodrošina izdzīvošanu un uzvaru konkurences cīņā. Gudrību augstskolā iegūt nevar, to var iegūt tikai darīšanas procesā, ar kļūdu un neveiksmju palīdzību. Zināšanu akumulēšana ar augstskolas palīdzību ir gudrības iegūšanas atlikšana. Tās ir bailes no kļūdām un neveiksmēm. Cilvēkam liekas, ka augstskolā iegūtās zināšanas palīdzēs izvairīties no kļūdām. Tie ir meli paši sev. Tā ir atbildības par savu dzīvi atlikšana un pārlikšana uz citiem.

Pēc manām domām, izglītības svarīgākais mērķis būtu cilvēku sagatavot dzīvei sabiedrībā. Bet vai tā palīdz indivīdam iekļauties sabiedrībā? Drīzāk, nē. Augstāko izglītību ieguvušais vīrietis reti kad spēs riskēt, viņš ir pieradis paļauties uz citu cilvēku subjektīvu novērtējumu (biežāk emocionālu nekā loģisku). Viņa pašvērtējums ir balstīts uz citu domām. Viņš neriskēs un neuzsāks savu lietu (biznesu), viņš ir nepārliecināts par sevi un viņam ir ļoti bail no kļūdām. Šāds vīrietis izdara vienīgo izvēli – strādāt uz citu, un būt apmierinātam ar viduvēju atalgojumu. Izglītots vīrietis reti kad ir uzņēmējs, viņam ir bail no riska, avantūrām un atbildības par savām izvēlēm. Labāk olas rokā nekā mednis kokā. Vieglāk, kad citi pasaka priekšā, kas jādara. Mazāk jādomā un paliek laiks sportam pie televizora.

Tagad atgriežos pie seksa. Skumji, bet nauda un tikai nauda nosaka vīrieša veiksmi pie sievietes. Kā izņēmumi ir tikai spēcīgas vīriešu personības, kas piesaista sievieti ar savu harizmu. Konkurences cīņā par seksu katram vīrietim ir savi plusi: spēcīgāks, staltāks, lielāks, būdīgāks, klusāks, asprātīgāks, pārliecinātāks utt. It kā visiem vīriešiem ir vienlīdzīgas iespējas, bet viņu vienlīdzība izbeidzas, kad runa iet par naudu. Kam ir nauda, tas ir vienlīdzīgāks.

Izvērtējot abus aprēķinos izmantotos CEĻUS, es domāju, ka lielākajai daļai sieviešu 2.CEĻA vīrietis ar naudu būs daudz „seksuālāks” par pirmo, izglītoto, pakļauties pieradušo, ar veselības problēmām un nestabilu nervu sistēmu apveltīto inteliģentu.

Mans secinājums: Ja vīrietis grib vairāk kvalitatīva seksa, augstākā izglītība viņam nav palīgs!


4 Komentāri

 1. Cukurbiete · 2. decembris 2014 Citēt

  Labdien,

  Man ieinteresēja tavs blogs un lai arī daudz kam nepiekrītu, šeit ir daudz trāpīgu punktu par savtīgumu un ļaunumu no sieviešu puses. Ja prasītu man – derētu uzrakstīt, arī ko labu par sievietēm un vīru ēnas puses, bet ne jau rakstu, lai mācītu dzīvot.

  Rakstu, jo aprēķinot naudiņas, kas iztērētas iegūstot augstāko izglītību, kā vienīgos ieguvumus esi minējis neto algu pēc augstskolas absolvēšanas, tāpēc vēlējos norādīt, ka tavos aprēķinos izpaliek vairākas būtiskas iespējas un pozīcijas, it īpaši salīdzinot ar tādām profesijām, kā celtnieks:
  1)Iespēja iegūt izglītību par valsts budžeta līdzekļiem
  2)Iespēja veidot jēgpilnu kontaktu loku ar cilvēkiem, kuru intereses neaprobežojas ar objekta nodošanu, sejas aizliešanu, pabakstīt vecenes un nopirkt bumeru. Ne jau tā, ka tās ir sliktas intereses – tā ir tāda slikta dzīves kvalitāte. Es nevaru to teikt par visiem vīriem, kurus esmu sastapis stroikā, bet 75%, manuprāt, knapi lasīt māk.
  3)Strādāt darbā, kas ir foršāks par reģipša skrūvēšanu, cementa maisa pārnēsāšanu, betona liešanu, atveidņošanu uz visas pārējās celtniecības huiņas, no kuras pat tipa kvalificētie meistari netiek vaļā.
  4)Iemācīties, lasīt un rakstīt – es neticu, ka nebūdams izmalts cauri AI sistēmai, tu varētu iedomāties, ka, piemēram, Tev vajag šādu blogu, un ka tur vajag kko rakstīt par pastāvošajām likumsakrībām, dzimumu cīņām un augstākās izglītības kvalitāti/nepieciešamību. Varētu mierīgi atnākt mājās no stroikas, iekaustīt sievu, iekampt aliņu paskatoties Dziedošās ģimenes vai kādu bojeviku un viss būtu krietni. Var tvert pasauli pa tiešo ar visām soc.konstrukcijām un tupu mediju ģenerēto huiņu pa tiešo, bez filtra vai refleksijas. Un jā to var iemācīties pašmācības ceļā, bet no vīriem ko esmu redzējis stroikā, kkā vien pāris ir ko līdzīgu darījuši, protams, iespējams, man nav paveicies.
  5)Zināšanas un gudrība, tostarp spēja lasīt un rakstīt, ir viens no ceļiem uz sieviešu biksītēm – uzdrošināšos teikt, labāku, laipnāku un foršāku sieviešu biksītēm, kuras taisa mazāk huiņas un vairāk mīlestības – ja tas nav svarīgi, es nezinu, kas ir.

  Gandrīz cieņā,

  C

 2. Jude · 22. decembris 2014 Citēt

  Cukurbiete, man Tavā priekšā gribas noņemt cepuri vai vismaz mīļi pasmaidīt, kaut savā komentārā esi izmantojis daudzus man nepieņemamus izteiksmes līdzekļus. :)
  Par piekto punktu pilnībā varu piekrist.

 3. Sieviete pēc 40 · 10. janvāris 2015 Citēt

  Man patika Cukurbietes komentārs, jo atspuguļoja vīriešu sarunas izteiksmi ļoti daudzos kolektīvos :)

  Arī pilnībā piekrītu 5. punktam!

 4. Cukurbiete · 12. janvāris 2016 Citēt

  Paldies par labajiem vārdiem.

Komentēt

zhuks

Seko mūsu jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

FacebookTwitterDraugiemYoutube

×