Vardarbīga sieviete 3.daļa

 • Publicēts: 28. maijs 2014
 • Autors:
 • Komentāri: 3

zirneklisSieva paziņo vīram: „Vienreiz par visām reizēm, iegaumē, ja es saku – „nāc, taču, pie manis, mans mīļais, es tevi noskūpstīšu”, tad es domāju nevis tevi, bet savu mīļo sunīti!”

Sieva saka vīram: „Es vienkārši nesaprotu! Ja tu tā nemīli gatavot vakariņas, mazgāt grīdu un traukus, tad priekš kam tu precējies?”

Iet pa ielu vīrietis ar somu, kura pilna ar tukšām pudelēm. Paziņa jautā: „Tu, ko, pudeles ej nodot?” Vīrietis: „Ta, nē taču! Ar sievu sastrīdējos, viņa pateica: „Savāc savas mantas un vācies!”

………………………………………………………….

… turpinājums.

Tātad, kā būtiskākos vardarbības iemeslus starp sievieti un vīrieti, var minēt: bailes, nedrošības sajūtu, cīņu par varu, cīņu par brīvību, nepārliecinātību par sevi vai partneri. Pieļauju, ka katrs ir sastapis vīrieti, kurš laulībā ir ticis pakļauts sievietes vardarbībai.

Speciālisti vardarbības procesu ir sadalījuši trīs posmos: 1.spriedzes pieaugšana; 2.vardarbības akts; 3.medusmēnesis, miers un aplidošana. Pirms aprakstu šos posmus, gribētu minēt, ka šie posmi ir raksturīgi vīrieša agresijai, bet sievietes agresijai 3.posms varētu tikt nosaukts par ATSALUMU, kura mērķis ir panākt vīrieša vainas sajūtu, kuru viņš, loģiski, izpērk ar medusmēnesi.

1.spriedzes pieaugšana. 
Sieviete ar katru dienu paliek neapmierinātāka („zāģis”). Pie katras izdevības, sieviete izrāda savu necieņu un nicinājumu pret vīrieti un viņa uzvedību. Vīrietis, lai izvairītos no konfliktiem, pārrodas mājās pēc iespējas vēlāk un visu atlikušo laiku pavada pie televizora vai datorā. Jebkurus aizrādījumus viņš ignorē un dzird tikai televizoru, šādi vīrietis mēģina izvairīties no sievietes vardarbības. Tomēr vīrietis izvairās izraisīt sievietē pārmērīgas dusmas, viņam nepatīk konflikti ar sievieti. Sākotnēji, sieviete ir uzmanīga savos izteicienos, bet nesastopot pretestību, viņas izteicieni kļūst iznīcinošāki, ar tendenci palielināties līdz savai maksimālajai robežai, viņa nemaz necenšas sevi ierobežot savos uzbrukumos.

Viss sākas ar mazām un „nevainīgām” frāzēm. Sievietes, pat tiek instruētas, kā to darīt. Šeit ir citāts no raksta „Kā jebkuru vīrieti pataisīt pa kājslauķi” – „Unikāls mūsdienu neatkarīgās sievietes izgudrojums: pastāvīgi saki, ka viņš visu izdarījis nepareizi, taču tu tūlīt palīdzēsi, un viss ar viņu būs labi. Tad vēl tikai kontrolskūpsts uz pieres – un viņš jau padarīts par nožēlojamu vārguli! Pateicoties tavam tikko jaušamajam nicinājumam un mātišķajam žēlumam viss spēcīgais un vīrišķīgais viņā nogalināts. Tu neesi tik liela maita, lai pret tevi saceltos, pietiekami lielā mērā esi mamma, lai tevi klausītu, un neesi arī tik neciešama, lai tevi pamestu. Viss, viņš ir iznīcināts.” žurnāls LILIT (07.2012.) 71.lpp.

Vīrietis dara visu iespējamo, lai neaizkaitinātu sievieti, viņš cenšas visu izdarīt pa prātam, viņš cer, ka būs miers, ka sieviete to novērtēs. Sievietes neapmierinātība rada vīrietī atbildības un vainas sajūtas. Vīrietis ir neapmierināts ar sevi, ar sievieti, bet nezin un nesaprot, ko darīt, un rīkojas pa vecam – pakļaujas un izdabā. Vīrietis ir pieradis pie sievietes un nevēlas no viņas šķirties, kaut gan iedomājas, kāda būtu viņa dzīve bez šīs sievietes. Viņam ir bail, bet viņš neatzīstas sev šajās bailēs, līdz ar to nespēj tās pārvarēt. Kad sieviete ir neapmierināta, vīrietis cenšas atrasties no viņas drošā attālumā, bet sieviete vīrieti tur pastāvīgā spriedzē, nomoka ar greizsirdības lēkmēm, pieprasa mīlestības apliecinājumus, dāvanas un pakļaušanos. Ar katru dienu, sieviete kļūst neapmierinātāka un pieprasošāka. Spriedze pieaug un sieviete meklē un gaida vīrieša uzvedības kļūdu.

2.vardarbības akts

Nu, tagad iet vaļā! Beidzot ir atrasts iemesls. Sievietes emocijas sit augstu vilni – viņš, „dzīvnieks”, ir uzdrošinājies aizkavēties darbā, kaut kādā projekta nodošanā, kad bija jābrauc pie sievasmātes pieņemt kaķenes dzemdības.

Tagad sieviete sev dod vaļu, viņai ir pilnīga rīcības brīvība. Sieviete bļauj visos iespējamos toņos, lieto vulgārus epitetus un apzīmējumus, piemin visas iepriekšējās vīrieša kļūdas. Sieviete sit vīrietim pļaukas, spļauj viņam sejā, sit ar priekšmetiem, dauza traukus un bojā vīrieša personiskās mantas (skuvekļus, mīļoto krūzi, kreklus utt.).

Sieviete pārkāpj visas iespējamās robežas. Problēma rodas, tajā gadījumā, ja vīrietis ir pārradies mājās iereibis, viņš var to neizturēt, alkohols mazina bremzes un viņš pēkšņi sāk dot varmākai pretsparu (vārdiska pretestība). Sievieti tas satracina līdz baltkvēlei un viņa, ļoti labi apzinoties vīrieša vājās vietas izdara vārdiskus uzbrukumus vīrišķībai. Te vīrietim „aizbrauc jumts”, un viņš var sist. Sit vīrietis vai nesit, bet viņš droši var gaidīt sievietes atriebību par savu „atļaušanos”. Vīrietis šādā situācijā jūtas bezspēcīgs, ja viņam nav nemazākās saprašanas, ko sieviete vēlas panākt.

Ja vīrietis savā bezspēcībā ir iesities sievietei, viņš parasti ir šokā par sekām. Viņam ir milzīga vainas sajūta, viņš ir gatavs sievietes labā darīt jebko, lai viņa to nestāsta nevienam un neziņo policijai. Vīrietis momentāni ir iznīcinājis jebkādu sievietes atlikušo cieņu pret sevi un parādījis, ka ir viegli ietekmējams un manipulējams. Pēc sitiena vīrieti pārņem vainas, nožēlas un baiļu sajūtas, kas stindzina viņa prātu. Ja vīrietis neizbeidz attiecības ar šādu sievieti, tad viņa ar dažāda veida manipulāciju palīdzību kontrolēs vīrieti. No šādas sievietes ir jāmūk.

3.atsalums (medusmēnesis, miers un aplidošana).

Neatkarīgi no tā vai vīrietis ir sitis sievietei vai nē, tad pēc vardarbības akta kulminācijas sieviete vienmēr ieņem upura pozīciju. Tas nozīmē to, ka viņa izturas tā, ka vīrietis ir izdarījis noziegumu, un viņam par to ir jāizcieš sods. Kā pirmais sods vīrietim ir sievietes vēsums („aisbergs” nerunā un uz jautājumiem ir strupas atbildes), otrais – vīrietim ierasto pakalpojumu nesniegšana (nav seksa, nav ēst, nav tīru drēbju), trešais sods – izolācija no sabiedrības, radinieču un paziņu noskaņošana pret vīrieti (visas sievietes vārdiem vai ar skatieniem nosoda pāridarītāju).

Vīrietis tiek nostādīts situācijā, kad viņam ir tikai viena izeja – līst uz ceļiem sievietes priekšā, lai izlūgtos piedošanu. Vīrietis tiek salauzts, viņš atvainojas, lūdz piedošanu, dod solījumus. Tā kā vīrietī ir izraisīta vainas sajūta, tad viņš dara visu iespējamo, lai šo vainu izpirktu (dāvanas, ziedi).

Naivi ir ticēt, ka šādas attiecības kādreiz mainīsies. Vara sabojā cilvēku, īpaši sievieti. Šo sievietes iegūto varu pār vīrieti, viņa nevienam neatdos, ne pašam vīrietim, ne citai sievietei. Lai pastiprinātu savu varu, sieviete izsaka konkrētus piedāvājumus vai mājienus par attiecību pārtraukšanu, kas vīrieša vainas sajūtu vēl vairāk palielina un viņš piekrīt pat „prātam neaptveramiem” savas brīvības ierobežojumiem.

Kādas sekas uz vīrieti atstāj ilgstoša sievietes vardarbība?

Emocionālās sekas:

 • Zems pašvērtējums (sieviete – „tu pat naglu sienā normāli iedzīt nevari”)
 • Vainas sajūta (sieviete – „kāpēc tu man nepiezvanīji? Kur tu biji?”)
 • Kauna sajūta (sieviete – „tu kā vīrietis esi nulle”)
 • Trauksme, dusmas (sieviete – „kad tu beidzot iznesīsi miskasti?”)
 • Bezspēcības sajūta (sieviete – „tu normālu darbu dabūt nevari? Mums (man) pietrūkst naudas!”)
 • Bezcerības izjūta (sieviete – „tu mani vienkārši tracini!”)
 • Krīze depresija (sieviete – „ko tu čiksti kā bāba? Būtu gājis meklēt otru darbu!”)

Uztveres sekas:

 • Traumas noliegšana (vīrietis – „man viss kārtībā. Viņa jau tā nedomāja.”)
 • Uztveres izkropļojumi (pat darbā vīrietis domā, kā neaizkaitināt sievieti)
 • Amnēzija (vīrietis pēkšņi neatceras, ko gribēja darīt, vai ko kur ir nolicis)
 • Nakts murgi (vīrietim, pat sapņos, gribas nožņaugt varmāku)
 • Halucinācijas (pat, ja sieviete klusē, vīrietis savā galvā dzird viņas balsi)
 • Nervu sabrukums (vīrietim dreb rokas, raustās valoda, nepārvarams stress)

Seksuālas sekas:

 • Uzmācīgas bailes no intimitātes (vīrietis izvairās no seksa, labāk porno, jo bail, ka atkal ātri pabeigs, un sieviete viņu izsmies kā nespējnieku)
 • Nepatika, traucēts uzbudinājums (vīrietim bailes no izsmiekla, tāpēc nestāv)

Strappersonālās sekas:

 • Izolēšanās (vīrietis pastāvīgi atrodas televizorā vai internetā)
 • Atsvešināšanās (vīrietis noklusē visas savas darbības un neinteresējas par sievietes dzīvi)
 • Grūtības attiecībās vispār vai attiecībās ar kādu grupu (vīrietis nezina kā uzvesties un izturēties pret sievietēm, jo baidās no viņu reakcijas);
 • Upura uzvedība (vīrietis, pat neko neizdarījis, jau jūtas vainīgs)

Uzvedības sekas:

 • Pašsakropļojoša uzvedība (vīrietis ar dūrēm sit pa sienām, sit ar rokām stiklus)
 • Pašnāvnieciska uzvedība, pašnāvība (vīrietis riskanti brauc ar automašīnu, un riskanti strādā ar instrumentiem)
 • Ēšanas traucējumi (vīrietim parādās rijība, kurā gūst baudu)
 • Narkotisko vielu un alkohola pastiprināta lietošana (vīrietis dzer bieži un ilgstoši)
 • Izaicinoša agresīva uzvedība (vīrietis savā bezspēcībā bļauj, lamājas un viegli uzliesmo dusmās)

Vai šādai situācija, vispār, ir risinājumi? Protams! Protams, ka ir, bet ir nosacījums, kurš vīrietim ir jāizpilda. Vīrietim ir jāgrib būt par vīrieti!!!

Ko vīrietis var darīt?

 • Pārstāt baidīties no sievietes;
 • Pārstāt baidīties pazaudēt sievieti;
 • Atrast dzīves mērķi un saprast savu aicinājumu;
 • Netaisnoties un neatvainoties par savu rīcību;
 • Nekad nemelot sev (atzīt savas labās un sliktās īpašības, atzīt savas kļūdas un neveiksmes);
 • Sākt veidot sevi (pilnveidot savas personīgās īpašības, samazināt baiļu negatīvo ietekmi, izkopt jaunas iemaņas);
 • Piedot sev (nemocīt sevi ar vainas apziņu, un nekad citiem neļaut to sevī radīt);
 • Piedot visiem, kas dzīves gaitā „dragājuši ar zābakiem pa dvēseli” un nekad, nekad, nekad to vairs nepieļaut;
 • Nepieļaut sieviešu manipulācijas savā dzīvē;
 • Pašam izdarīt savas izvēles, nekad nepadoties spiedienam.

Paldies, ka lasīji!

Zhuks

 

 


3 Komentāri

 1. Lasitajs · 26. marts 2016 Citēt

  Vismaz kads raksts, kas pierada kad sievietes ir vardarbigas, un viss paties, bet tikai sabiedriba un varas iestades tam netic

 2. Elfriidas kundze · 20. jūnijs 2016 Citēt

  piekriitu taa vinsh ir, tachu virietis tieshaam pats ir vainiigs ja vinsh nav atradis pareizio sievieti.ar kuru vinam sapas. tachu tas ka normaalas chiksas ir maz, tas gan. un tapec jau rodas shaadas probleemas.parsvaraa ir debilas betas..kuras atbilst aprakstam.

Komentēt

zhuks

Seko mūsu jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

FacebookTwitterDraugiemYoutube

×