Sist vai nesist? Lūk, tāds ir jautājums! 2.daļa

  • Publicēts: 11. novembris 2014
  • Autors:
  • Komentāri: 2

nakstsSieva vīram: „Mīļais, aiznes, lūdzu, šo vēstuli uz pastu.” „Bet ārā tāds lietus, ka pat saimnieks suni uz ielas nedzīs!!” „Bet es taču neprasu tev suni ņemt līdzi!”

Sieviete ierodas darbā ar zilu aci. Kolēģi jautā: „Kurš tevi tā?” „Vīrs!” „Viņš taču komandējumā!” „Nu re, es arī tā domāju…”

………………………………………………

… turpinājums.

Jebkura vardarbība ir sievietes vai vīrieša iepriekš pārdomāts rīcības modelis noteiktās dzīves situācijās. Jebkura vardarbība ir apzināts un pārdomāts lēmums, kurš ar laiku pārvēršas par refleksu un automātisku darbību. Tas ir tāpat kā vadīt automašīnu. No sākuma iesācējs domā kā vadīt automašīnu, pēc tam vairs par to nedomā un brauc autopilotā. Līdz ar to uzbrukums vai pretuzbrukums ir apzināta rīcība un iepriekš pārdomāta atbildes reakcija uz sitienu vai citu aizskārumu.

Sieviete nekad nesitīs nepārdomāti. Nē! Šāda rīcība ir pārdomāta un vienmēr ir izskaitļots iespējamais ieguvums. Protams, ir kauslīgas sievietes, kuras tādas ir bijušas jau no bērnības, bet tādu ir mazs. Lielais vairums sieviešu, kuras uzbrūk vīrietim, savu rīcību ir rūpīgi apsvērušas un izvērtējušas. Visas kauslīgās sievietes, pašas priekš sevis, ir pieņēmušas lēmumus, kādās konkrētās situācijās viņas uzbruks. Protams, pirmā reize ir ļoti grūta un ļoti bailīga, jo moka šaubas par vīrieša iespējamo atbildes reakciju, bet „zaudējot savu nevainību” sievietei iepatīkas efekts, kuru viņa ar sitienu panāk uz vīrieša psihi.

Attiecībā uz vardarbīgām un kauslīgām sievietēm, es nesaprotu jēdzienu „sieviešu tiesības”. Ko tās kauslīgas sievietes gadījumā nozīmē? Nu ieguvusi sieviete tiesības sist vīrieti, un? Viņa ir ieguvusi savu nelaimi. Viņa ar savām tiesībām, dabūjusi sev zemtupeļainu vīrišķi. A, gribas sev blakus spēcīgu plecu uz kuru balstīties, aiz kura briesmu brīžos paslēpties! Gribas tā, ka jākauc kā kucei uz mēnesi un jāraud spilvenā, kamēr blakus guļ zemtupelis pēc divu minūšu ilga seksa, izsmēķējis cigareti un pagriezis muguru. Tādas, laikam, ir šo sieviešu tiesības! Vai varbūt jau pienākums būt kopā ar lupatu, kurš izriet no šīm tiesībām sist vīrieti! Un nav nekāds brīnums, un ir loģiski, ka rodas vēlme sist visai pasaulei, sist vīriešiem un sievietēm. Kausles jautā, kur ir stipri vīrieši, kāpēc viņu nav? Atbildi prasiet iepriekšējās paaudzes sievietēm. Viņas zina.

Ja runājam par iepriekšējām paaudzēm, tad var minēt to, ka uzvarētāji raksta vēsturi. Tātad tie, kas sakapāja savus pretiniekus, arī ir uzrakstījuši vēsturi. A, kas uzvarēja? Spēcīgākie, viltīgākie, veiksmīgākie un nežēlīgākie. Arī Bībeli ir sarakstījuši uzvarētāji, un viņi nemaz to nenoliedz. Tātad nežēlīgākie! Piemēram, vai tālu Bībelē ir jāmeklē vardarbības slavināšana un tās nozīme, bērnu audzināšanas gadījumā?

Bībeles citāti:

„… un Tas Kungs, tavs Dievs, dos tev viņus, tad tu tos sitīsi un nodosi tos iznīcībai; un tu neslēgsi ar tiem nekādu derību un nežēlosi tos.” (5.Mozus grāmata 7:2)

„Kam gudra sirds, tas ievēro baušļus, bet, kam ir nejēgas mute, dabū pērienu.” (Salamana pamācības 10:8)

„Tiem, kas par visu ņirgājas, ir sagatavota soda tiesa, un ģeķu muguras sagaida pēriens.” (Salamana pamācības 19:29)

„Muļķīgas blēņas mīt bērna sirdī, bet audzinātāja rīkste aizdzīs tās tālu prom no viņa.” (Salamana pamācības 22:15)

„Zirgam pātaga, ēzelim iemaukti un nejēgas mugurai rīkste.” (Salamana pamācības 26:3)

„Rīkste un pārmācība piešķir gudrību, bet zēns, ja tas atstāts pats savā vaļā, sagādā savai mātei kaunu.” (Salamana pamācības 29:15)

„Pārmāci savu dēlu, kamēr ir vēl kāda cerība, bet neļauj savai dvēselei tevi aizraut tik tālu, ka tu iedomātos savu dēlu nonāvēt.” (Salamana pamācības 19:18)

„Nejēgas dēls ir sava tēva sirdēsti, un nesaticīgasieva ir līdzīga jumta notekai, pa kuru nepārtraukti plūst un pil ūdens.” (Salamana pamācības 19:13)

„Netaupi savam bērnam pārmācību, jo, ja tu viņu pērsi ar rīksti, tad tādēļ jau tu viņu nenositīsi.” (Salamana pamācības 23:13)

Vai ievēroji, ka Bībelē iet runa par dēla (zēna, vīrieša) sišanu? Meitu nesit!!! A, ko tā? (turpinājumos apskatīšu šīs diskriminācijas iemeslus)

Nu, ko? Bībeli vajag aizliegt vai arī pārrakstīt, jo tur tiek slavināta vardarbība pret bērniem???

Un, jā, vēl! Tie ir meli, ka emancipācija ir atbrīvojusi sievieti, ka viņa ir kļuvusi brīva no vīrieša varas. Meli!! Tāpēc, ka iepriekšējos gadsimtos bija daudz ģimeņu, kurās vīrietis bija pakļauts sievietei. Pakļautība ģimenē vienmēr ir bijusi individuāla. Procentuālās attiecības mēs diez vai tagad noskaidrosim, bet pieļauju, ka gadījumu, kad vīrietis ir bijis pakļauts sievietei ir tikpat cik pretējo! Netici? Labi! Ņem un izlasi jebkuras tautas pasakas, Hansa Kristiana Andersena pasakas, Džeka Londona, Marka Tvena, Aleksandra Puškina, Aleksandra Dimā, Ļeva Tolstoja un Viljama Šekspīra darbus. Kāds sieviete tēls tajos dominē? Vai tajos ir valdonīgas un vardarbīgas sievietes? Pilns!!!

Turpinājums sekos ………..

Paldies, ka lasīji!

Zhuks


2 Komentāri

  1. Viņš · 11. novembris 2014 Citēt

    Ja sieviete sit vīrietim, sitienu var mēģināt apturēt. Galvneais ir NEsistpretī sievietei… tad strīdā esi zaudējis.

Komentēt

zhuks

Seko mūsu jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

FacebookTwitterDraugiemYoutube

×