Kur pazuduši īsti vīri? Vīrišķību meklējot– Orientēšanās.

  • Publicēts: 2. februāris 2015
  • Autors:
  • Komentāri: 0

OrientesanasBlogs zhuks.lv  turpina informācijas apkopošanu, kā un kur vīrietis var meklēt savu vīrišķību. Kas vīriešiem var palīdzēt pārvarēt bailes un kļūt par Īstiem Vīriem, atrast savu dzīves mērķi, ielūkoties savas sirds dziļumos.

Tāpēc es aicinu vīriešus dažos vārdos raksturot, kā viņu nodarbošanās palīdz ceļā uz vīrišķību.

…………………………………………………………………………………………

Sveicināti!

Labprāt atbildēšu uz jūsu jautājumiem.

1)Kādas garīgas, psiholoģiskas grūtības palīdz pārvarēt orientēšanās?

Orientēšanās ir īpašs sporta veids, kurā fizisko grūtību pārvarēšana tiek kombinēta ar spēju stresa un noguruma apstākļos risināt sarežģītus intelektuālus uzdevumus – interpretēt smalku karti, izvēlēties labākos ceļu variantus, taktiski pārspēt konkurentus, utt. Līdz ar to sekmīgas orientēšanās distances veikšanai nepieciešams iegūt tādu dvēseles stāvokli, kuru angliski sauc par “flow” jeb “plūdums” latviski. Nonākot šādā stāvoklī, cilvēks 100% koncentrējas uz doto uzdevumu un izdzīvo garīgo pacēlumu, tiekot galā ar to.

Tādējādi orientēšanās šādā stāvoklī palīdz pārvarēt koncentrēšanās problēmas un stiprina cilvēka pašapziņu.

2)Ar kādām bailēm sastopas vīrietis? Ko šo baiļu izbaudīšana un pārvarēšana dod vīrieša personībai?

Orientēšanās sportā vienādi izaicinājumi ir gan vīriešiem, gan sievietēm un līdz ar to arī iespējamās bailes ir vienādi attiecināmas uz vīriešiem un sievietēm, un to pārvarēšana – uz vīriešu un sieviešu personībām.

Bailes orientēšanās sportā pārsvarā piedzīvojamas, uzsākot nodarboties ar šo sporta veidu. Tad iespēja apmaldīties, piedzīvot traumu vai bailes no sportiska zaudējuma ir tipiskas un pat nepieciešamas. Vēlāk, pieaugot orientierista prasmju līmenim un pašapziņai, bailes distancē vairs netiek izjustas, tās nomaina azarts un sacensību gars.

3)Kāda ir sieviešu attieksme pret vīriešiem, kuri nodarbojas ar orientēšanos?

Sieviešu attieksme pret vīriešiem-orientieristiem domājams, ka ir pozitīva, jo kam gan nepatīk pašpietiekami cilvēki? Orientierists ir spējīgs atrast ceļu svešās vietās un situācijās, labi orientējas telpā un laikā, pats uzņemas atbildību par savu lēmumu sekām un, galu galā, rūpējas par savu ķermeni kā jau ikkatrs sportists. Domāju, ka minētās īpašības ir pievilcīgas jebkuram cilvēkam.

4)Ko orientēšanās dod vīrietim ikdienas dzīvē?

Orientēšanās ikdienas dzīvē dod spēju labāk saprast savu apkārtni un nebaidīties doties jaunās teritorijās – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Orientēšanās māca arī disciplīnu, uzņemties iniciatīvu, perspektīvu domāšanā un cienīt dabas spēkus.

5)Citi svarīgi momenti, kas varētu vīrieti motivēt sākt nodarboties ar orientēšanos?

Orientēšanās ir īstais sporta veids tiem cilvēkiem, kam tīk individuāla cīņa ar sevi. Paša izvēlēts skrējiens apvidū ir īpaši piemērots cilvēkiem, kas izbauda dabas daudzveidību un vēlas ieraudzīt dabu pilnā tās krāšņumā. Orientēšanās pārsvarā ir individuālas sacensības vienatnē dziļi mežā. Tādēļ tās piesaista cilvēkus, kam traucē citu cilvēku vērtējošie skatieni.

Vairāk par orientēšanos var uzzināt Latvijas Orientēšanās federācijas mājaslapā www.lof.lv.

Ar cieņu,
Jānis Tamužs,

Latvijas Orientēšanās federācija


Komentēt

zhuks

Seko mūsu jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

FacebookTwitterDraugiemYoutube

×