Kur pazuduši īsti vīri? Vīrišķību meklējot– BMX sacensību riteņbraukšana.

  • Publicēts: 4. februāris 2015
  • Autors:
  • Komentāri: 0

BMX1Blogs zhuks.lv  turpina informācijas apkopošanu, kā un kur vīrietis var meklēt savu vīrišķību. Kas vīriešiem var palīdzēt pārvarēt bailes un kļūt par Īstiem Vīriem, atrast savu dzīves mērķi, ielūkoties savas sirds dziļumos.

Tāpēc es aicinu vīriešus dažos vārdos raksturot, kā viņu nodarbošanās palīdz ceļā uz vīrišķību.

……………………………………………………………………………

Laba diena

Paldies par izrādīto interesi, labprāt padalīsimies ar savu redzējumu par ieguvumiem nodarbojoties ar BMX sacensību riteņbraukšanu.

1)kādas garīgas, psiholoģiskas grūtības palīdz pārvarēt BMX sacensību riteņbraukšana?

BMX ir sporta veids, kas kļuvis par visā pasaulē pieprasītu bērnu, jauniešu profesionālās izaugsmes un pieaugušo aktīvās atpūtas iespēju. Pašlaik Latvijā aktīvi darbojas apmēram 300 licencēti BMX sacensību braucēji.

BMX sacensību riteņbraukšana ir vairāku riteņbraukšanas veidu (šosejas, treka, triāla, MTB) apvienojums vienā. Tas ir 30…50 sekunžu motokross, bez motora un trokšņa, ekoloģiski un daudz ciešākā kontaktā. Lētāk, straujāk, demokrātiskāk, pieejamāk plašākai sabiedrības grupai, un ne mazāk aizraujoši.

Sportistam, priekš veiksmīga starta, jāapvieno ļoti daudz īpašību: reakcija, spēks, eksplozivitāte, ātrums, izturība, līdzsvars, koordinācija, precizitāte, taktika, stratēģija, drosme un izlēmība

Velosipēdu motokross (Bicycle moto cross –BMX) pirmsākumi meklējami 1960-to gadu vidū ASV, Kalifornijā ap to laiku, kad motokross Amerikā kļuva ļoti populārs. Šī sporta motorizēta versija kalpoja par iedvesmu atraktīvām velosacensībām. Motokrosa šarma pārņemtie bērni un pusaudži, kuriem nebija iespēja piedalīties motokrosa sacensībās, remdēja savas alkas sacenšoties savā starpā ar divriteņiem uz pašu veidotām trasēm. Šo imitāciju veiksmīgi papildināja arī motokrosam līdzīgs ekipējums. Visbeidzot, pilnai koncepcijai, šai disciplīnai tika dots nosaukums “BMX”. Sacensības notiek apmēram 350 metru, vienas distances trasē ar šķēršļiem, tramplīniem un uzbērtām virāžām. Katrā braucienā (kvalifikācijas raundi, cetutdaļfināli, pusfināli un fināli) piedalās 8 (max) dalībnieki, pirmajam 4-kam kvalificējoties nākamai kārtai.

2)Ar kādām bailēm sastopas vīrietis? Ko šo baiļu izbaudīšana un pārvarēšana dod vīrieša personībai?

Bailes ir dabiska organisma reakcija, kas pasargā mūs no fiziska un sociāla apdraudējuma, tās sagatavo mūs aizsardzībai vai uzbrukumam. Nodarbojoties ar BMX sacensību riteņbraukšanu pilnā aizsargekipējumā tiek dota iespēja apzināt un attīstīt savas iespējas, kā arī gūt jaunas emocijas. Traumatisms šajā sporta veidā ir salīdzināms ar traumatismu citos populāros sporta veidos, kā hokejā, futbolā, šosejas riteņbraukšanā, vieglatlētikā vai tenisā.

BMX tiek uzskatīts par ģimenes sporta veidu un tāpēc liela nozīme personības veidošanā ir tieši attiecību mijiedarbībai ģimenē. Būtiska ietekme uz personības attīstību un cilvēka psihisko veselību ir tam, kā viņa vecāki (vai dažos gadījumos vecāku aizstājēji) ir bērnībā pret viņu izturējušies. Ja cilvēkam visā viņa bērnības un jaunības laikā ir bijuši mīloši un atsaucīgi vecāki, kas viņam ir snieguši drošu pamatu, lai viņš varētu iepazīt pasauli un atgriezties pie šā pamata, kad klājas grūti, tad viņam būs liela iespēja izaugt par dzīvespriecīgu, sabiedrisku un panākumiem bagātu pilsoni. Turklāt cilvēkiem, kurus vecāki mīlējuši un izpratuši, ir daudz lielākas iespējas izveidot stabilu laulību un saviem bērniem nodrošināt labvēlīgus dzīves apstākļus, kuros viņi varēs augt veseli un apmierināti.

3)Kāda ir sieviešu attieksme pret vīriešiem, kuri nodarbojas ar BMX sacensību riteņbraukšanu?

BMX šobrīd ir TOP 3 sporta veids, kurā Latvijas sportistiem ir visaugstākie panākumi pasaules līmenī. BMX sacensību riteņbraukšanā nav priekšrocības tiem, kam lielāks vai mazāks augums – atlētiskāks vai kalsnāks ķermenis. Priekšrocību dod raksturs, azarts, drosme un uzkrātā pieredze un sievieti nevar atstāt vienaldzīgu ar šīm īpašībām apveltīts vīrietis!

4)ko BMX sacensību riteņbraukšana dod vīrietim ikdienas dzīvē?

BMX ir atdzīts par fiziski, tehniski, taktiski un psiholoģiski vispusīgi attīstošu un ekoloģisku sporta veidu, kurā nodarbojoties pat profesionālā līmenī nav novērojamas traumējošas pārslodzes organismam.

BMX treniņi un sacīkstes piedāvā skatāmu un baudāmu pasākumu tuvu mājām par salīdzinoši zemām izmaksām.

5)Citi svarīgi momenti, kas varētu vīrieti motivēt sākt nodarboties ar BMX sacensību riteņbraukšanu?

Pasaulē, amatieru līmenī, piedaloties sacensībās, ar BMX nodarbojas visu vecumu pārstāvji no 3 līdz pat 75 gadu vecumam, iesaistot ģimeni, radiniekus un draugus.

Guntis Ruskis

Biedrības „Mārupes BMX klubs” valdes priekšsēdētājs
mob.tālr.: +(371) 29215518
e-pasts: info@bmxmarupe.lv
web: www.bmxmarupe.lv


Komentēt

zhuks

Seko mūsu jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

FacebookTwitterDraugiemYoutube

×