Kur pazuduši īsti vīri? Vīrišķību meklējot– Vieglatlētika – 2

  • Publicēts: 11. februāris 2015
  • Autors:
  • Komentāri: 0

atletiBlogs zhuks.lv  turpina informācijas apkopošanu, kā un kur vīrietis var meklēt savu vīrišķību. Kas vīriešiem var palīdzēt pārvarēt bailes un kļūt par Īstiem Vīriem, atrast savu dzīves mērķi, ielūkoties savas sirds dziļumos.

Tāpēc es aicinu vīriešus dažos vārdos raksturot, kā viņu nodarbošanās palīdz ceļā uz vīrišķību. Uz manu aicinājumu atsaucās vieglatlētikas treneris Viktors, kurš sarunas laikā atbildēja uz jautājumiem, ko vieglatlētika nozīmē vīrieša dzīvē.

………………………………………………………………………..

Kādas garīgas un psiholoģiskas grūtības vīrietim palīdz pārvarēt nodarbošanās ar vieglatlētiku?

Līdzīgi kā jebkurā citā sporta veidā, noteicošais ir gribasspēks. Ja vīrietis ir mērķtiecīgs, viņam ir mērķis, un viņš grib kaut ko sasniegt, tad viņš uz to arī iet, un visas savas darbības un savu dzīvesveidu pakārto šī mērķa sasniegšanai. Viņš apzinās, ka, ja viņš nodarbojas ar vieglatlētiku, tad viņš neies uz kafejnīcām, neies uz naktsklubiem, bet darīs visu tā, lai ar savu treniņu procesu paveiktu maksimālo un pietuvinātos sava mērķa sasniegšanai.

Ar kādām bailēm sastopas vīrietis nodarbojoties ar vieglatlētiku?

Pārsvarā nekādu baiļu nav! Iespējams, ka citreiz rodas bailes, ka „nosprausto latiņu” nespēs pārvarēt. Bet tad iedarbojas nākošais psiholoģiskais princips: „Ja man ir latiņa uzlikta tik augstu, tad man ir jāpārvar bailes par to latiņu.” Un tikai tā es varu virzīties augstāk, augstāk un augstāk! Gadās arī traumas, tas ir normāli. Bieži ir tā, ka tieši traumas arī stiprina vīrieti.

Bet gadās, ka tiek sasniegta robeža. Un vairāk sasniegt nevar. Vai tur neparādās bailes?

Neparādās, mēs taču piedalāmies sacensībās! Mēs salīdzinām sevi ne tikai ar to latiņu, lai pārvarētu augstumu, bet salīdzinām sevi arī ar saviem pretiniekiem, kuri ir tādi paši sportisti, kā mēs. Mēs cīnāmies viens ar otru – vienreiz zaudē, citreiz uzvar. Nav tā, ka man vajag tikai pārvarēt kādu augstumu, bet man vajag arī uzvarēt savu pretinieku.

Kāda loma ir slinkumam?

Slinkums ir progresa veidotājs. Protams, ka cilvēks grib iziet tur, kur vieglāk. Šī vēlme kaut kur mums palīdz, kaut kur atkal traucē. Bet īstenība cilvēks, kurs nodarbojas ar sportu pārvar slinkumu. Sports palīdz pārvarēt slinkumu, jo tur ir jāstrādā, lai sasniegtu savu mērķi.

Gadās, ka vieglatlēts vecuma vai veselības dēļ vairs nespēj nodarboties ar sportu un sāk lietot alkoholu.

Tā ir diezgan bieža parādība. Ir ļoti liels procents sportistu, kuri nodarbojas tikai un vienīgi ar sportu. Bet, ja vieglatlēts nodarbojas ne tikai ar sportu, bet viņam ir profesija, un arī tur viņam ir mērķi, tad visu to varēs „nolikt uz svariem”. Un tad, tajā brīdi, kad sports „iet uz leju”, otrs mērķis ņems virsroku. Tad arī dzīvē viss būs kārtībā!

Tātad, jāpārdomā daži soļi uz priekšu, un jābūt alternatīvai?

Tieši tā! Arvien biežāk izskan viedoklis, ka jābūt dubultai profesionalitātei. Tas nenozīmē, ka tev nedrīkst būt tikai viens mērķis, kurš var piepildīties jebkurā brīdī, it īpaši sportā. Es zinu, ka aktīvais sports kaut kad beigsies. Var, protams, aiziet veterānos, bet peļņa beigsies, un sports nenesīs naudu, lai varētu eksistēt. Tāpēc jābūt duālam variantam, profesijai, ar kuru varētu pats sevi nodrošināt.

Kāda ir sieviešu attieksme pret vīriešiem, kuri nodarbojas ar vieglatlētiku? Kāda ir sieviešu loma viņu dzīvē? Vai ir gadījies, ka kādu perspektīvu sportistu sieviete „paņem prom”?

Jā šādi ir bijis. Bet tādos gadījumos ir ļoti daudz atkarīgs no sievietes intelekta. Gudra sieviete vienmēr pieņems, ka vīrietis nodarbojas ar kādām labām lietām. Sports, es uzskatu, ir laba lieta, kura dod vīrietim veselību un pārliecību par sevi! Sievietes, galvenais mērķis ir ģimene, nākošās paaudzes veidošana. Protams, arī vīrietim tas ir, bet sievietei vairāk, jo viņa dzemdē bērnus, viņai ģimene ir primārais. Tas arī nosaka kādu vīrieti viņa sameklē – tādu, kurš varētu nākošajai paaudzei nodrošināt aizstāvību, rūpēties par viņiem. Sievietei tas ir galvenais. Tāpēc sieviete ne vienmēr var saprast vīrieti, ka viņam ir citas intereses, kuras vīrietim ir nepieciešamas. Bet, vēl reiz pasvītrošu, ka tas ir atkarīgs no sievietes intelekta.

Runājot par ikdienu, vīrietis, kurš nodarbojas ar sportu ne kā profesionālis, bet kā amatieris. Ko viņš no tā iegūst?

Ir ļoti daudz sporta manēžu un stadionu, kur nāk veterāni: gan vīrieši, gan sievietes. Izņemot to, ka viņi strādā kaut kādā darbā, kas nes viņiem pelņu, viņiem ir bauda aiziet un pasportot. Tas stimulē veselīgam dzīves veidam. Tas arī veido vīrietim raksturu, ka viņš to „var izdarīt”.

Ja vīrietim ir sarežģītas attiecības ar sievieti ģimenē vai ar draudzeni, vai sports būtu risinājums psihes sakārtošanai? Vai tas varētu līdzēt?

Domāju, diez vai. Jo sports ir sports, un tas varbūt vairāk ietekmē vīrieša fiziskās spējas. Bet ja, piemēram, vīrietim nav kontakta ar sievietēm, tur ir vairāk psiholoģiskas problēmas, un tur tikai ar psihoterapeitu ir jārunā. Lielākai daļai vīriešu it kā nav problēmu, bet vienam-otram varbūt ir kaut kādas novirzes. Sports kā tāds psiholoģiskas problēmas neatrisinās.


Komentēt

zhuks

Seko mūsu jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

FacebookTwitterDraugiemYoutube

×