Kur pazuduši īsti vīri? Vīrišķību meklējot– makšķerēšana.

  • Publicēts: 12. februāris 2015
  • Autors:
  • Komentāri: 1

DSCN0146Blogs zhuks.lv  turpina informācijas apkopošanu, kā un kur vīrietis var meklēt savu vīrišķību. Kas vīriešiem var palīdzēt pārvarēt bailes un kļūt par Īstiem Vīriem, atrast savu dzīves mērķi, ielūkoties savas sirds dziļumos.

Tāpēc es aicinu vīriešus dažos vārdos raksturot, kā viņu nodarbošanās palīdz ceļā uz vīrišķību. Uz manu aicinājumu atsaucās biedrības „Mēs-Zivīm” Valdes priekšsēdētājs  Ivars Dubra, kurš sarunas laikā atbildēja uz jautājumiem, ko makšķerēšana nozīmē vīrieša dzīvē.

……………………………………………………………………………

Vai makšķerēšana var būt kā dzīves mērķis?

Ja salīdzina, tad makšķerēšana ir dzīves stils. Pazīstu vienu vīru, kurš strādā celtniecībā. Kad ir pusdienu pārtraukums, katram ir viena stunda, lai paēstu pusdienas. Daži līdzpaņemtās maizītes apēd sēžot uz paletēm, citi aizbrauc paēst uz kafejnīcu. Bet šim vīram vienmēr mašīnā ir līdzi makšķeres. Viņš aiziet līdz upei, samet makšķeres, un ēd savas maizītes. Tas ir tāds dzīves stils.

Runājot par to, vai makšķerēšana ceļ vīrieša ego? Protams, ja tu vari pārspēt kādu, kurš dara tieši to pašu ko tu. Tev ir zivs, bet viņam neizdevās to iegūt.

Makšķerēšana, noteikti, paplašina paziņu loku. Vīrietis iegūst sev draugus, ap viņu veidojas domubiedru kopums. Ziemā makšķerējot uz ledus vīri ir gatavi runāt, sarunāties. Un „savā ziņā” ir iespējams izrisināt problēmas un saņemt visus nepieciešamos padomus.

Kādas garīgas un psiholoģiskas grūtības palīdz atrisināt makšķerēšana?

Makšķerējot var iemācīties pacietību. Piemēram, ja tu esi spējīgs trīs stundas uz pludiņu noskatīties, bet tas, šajā pašā laikā, nav nevienu kustību izdarījis. Un vēl, vīrietis, vienkārši, ir ar dabu kopā – putni čivina, vardes kvekšķ. Miers!!

Makšķerēšana disciplinē un veicina uzmanību. Piemēram, tev ir jānoiet pa 5-6 km augšup, lejup pa pakalniem, pa dubļiem, pa brikšņiem ar makšķerēm rokās, lai tās nesalauztu. Tur vajag stiprus nervus un stipru gribu. Un kad tu esi nogājis un dabūjis to zivi – tas viss ir rezultāts. Ir mērķis, vajag būt rezultātam.

Bet, ja zivi nedabū?

Ja zivi nedabū – iemācies vilties. Un atkal dodies, lai to dabūtu.

Kādas bailes palīdz atrisināt makšķerēšana?DSCN1839

Zaudēšana. Bailes no zaudējumu, no vilšanās.

Vai makšķerēšana palīdz pārvarēt slinkumu?

Ja tev ir svarīgs rezultāts, rezultāta sasniegšana, ja tu gribi sasniegt rezultātus, tev makšķerēšanā visu laiku ir jāsporto, visu laiku ir jākustas. Piemēram, tu esi slinks, ja iemet makšķeri un 5 stundas tu neej un nepārbaudi, tad arī sanāk, ka tārpiņš ir nograuzts pa šīm stundām. Otrs piemērs, ja nav „copītes”, bet tu katras 10-15 minūtes pārmet, tad tu dabūsi arī rezultātu. Viss ir tikai darīšanā, tikai nepārtrauktā kustībā.

Ko makšķerēšana dod vīrietīm ikdienas dzīvē?

Pacietību. Komunikāciju ar citiem. Piemēram, tu vienreiz aizbrauc uz copi ar vienu draugu, kuras laikā komunicē un izdzirdi, ka blakus esošais vīrs, kuru tu vispār nepazīsti taisās kaut kur braukt uz copi. Parunājies 4 minūtes, un viss, tev jau ir jauns copes biedrs. Tas viss ir kustība.

Kāda ir sieviešu attieksme un ietekme uz makšķerēšanu? Kā makšķerēšana ietekmē sievieti?

Sievietes ir interesantas būtnes. Ir ļoti maz sieviešu, kuras makšķerē, varbūt kādi 5% no makšķernieku kopskaita. Kāpēc interesantas būtnes? Tāpēc, ka viņām rezultātu vajag uzreiz! Sievietēm tādas pacietības nav, viņām pacietība ir izsvītrota no smadzenēm. Viņām vajag uzreiz! IMG_3903Piemēram, ja kaut kas ne tā ir nolikts – viņām uzreiz to vajag novākt, savākt. Bet, ja tas ir tur nolikts vai nomests, tad tā tam ir jābūt, tas ir izdarīts ar mērķi un pamatoti. Viņas nevar gaidīt, kamēr pienāks laiks to nomesto pielietot, viņām vajag tagad!

 

Biedrības „Mēs-Zivīm” valdes priekšsēdētājs  Ivars Dubra

ivars_dubra@inbox.lv

http://meszivim.lv/


1 Komentārs

  1. juris · 13. februāris 2015 Citēt

    ļoti precīzi pateikts!

Komentēt

zhuks

Seko mūsu jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

FacebookTwitterDraugiemYoutube

×